
In 2026 bestaat Museum Collectie Brands vijftien jaar! Dat vieren we het hele jaar door met tentoonstellingen en activiteiten.
Tentoonstelling Iedereen Verzamelt
De tentoonstelling is een eerbetoon aan verzamelaar en grondlegger Jans Brands én aan alle verzamelaars die met aandacht, liefde en nieuwsgierigheid het verleden bewaren. Wat zeg nou zelf, we hebben allemaal wel eens iets verzameld. Van voetbalplaatjes tot schelpen. Kortom er schuilt een verzamelaar in ons allemaal, maar elke verzameling is weer anders — groot of klein, alledaags of uitzonderlijk. In deze tentoonstelling zie je dergelijke verzamelingen van particuliere verzamelaars waarin niet alleen de objecten centraal staan, maar vooral de mensen erachter en hun verhalen.
In totaal 16 verzamelaars tonen in 2 rondes hun uiteenlopende verzamelingen.
Ronde 1 7 februari t/m 16 augustus
Ronde 2 5 september t/m 17 januari
Tentoonstellingen in samenwerking met AKE Emmen
Het thema verzamelen komt wederom terug in de tentoonstelling De kunst van het verzamelen. Voor deze expositie maakten leden van AKE Emmen kunstwerken in de meest uiteenlopende media binnen het thema verzamelen. Ben jij nieuwsgierig geworden naar de creatieve uitspattingen van de kunstenaars? Kom dan van 7 maart t/m 31 mei de expositie bewonderen in Museum Collectie Brands.
Daarnaast doen verschillende leden van AKE mee aan een bijzondere kunstwedstrijd. Museum Collectie Brands heeft hen gevraagd een kunstwerk als eerbetoon aan museumgrondlegger Jans Brands te maken. De ingezonden werken zullen van 3 juli t/m 29 november tentoongesteld worden en het publiek kan zijn stem uitbrengen op zijn favoriete kunstwerk. De winnaar wordt op 17 november bekend gemaakt en ontvangt dan een fraaie prijs van €1.000,- Het winnende kunstwerk krijgt bovendien een vaste plek in het museum.
Atelier Kunstvereniging Emmen
AKE (spreek uit: Aa-Kaa-Ee) bestaat al sinds 1969. De aangesloten (amateur) kunstenaars beoefenen allerlei vormen van beeldende kunst en exposeren regelmatig in de regio. In het verenigingsgebouw bevinden zich diverse ateliers en hier worden ook regelmatig cursussen gegeven door gekwalificeerde docenten.
Meer activiteiten
Gedurende het jubileumjaar zullen nog veel meer activiteiten worden georganiseerd. Houd onze website dan ook goed in de gaten!